Kierowca był kompletnie pijany! Wypadek pod Lesznem! LPR w akcji!

Pijany kierowca spowodował dziś przed południem wypadek w miejscowości Kłoda pod Rydzyną. Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej, dwie karetki, patrol policji, a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego!

Zgłoszenie o wypadku do leszczyńskich służb ratunkowych wpłynęło na kilkanaście minut przed godziną 12:00 w poniedziałek 24 maja. Z informacji przekazanych przez zgłaszającego wynikało, że samochód osobowy marki Volkswagen Passat uderzył w płot, autem podróżowały 3 osoby. Jedna z nich była nieprzytomna. Na miejsce natychmiast skierowano zastępy PSP i OSP.

Ze względu na ilość osób poszkodowanych na miejscu pracowały dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował najciężej poszkodowanego do leszczyńskiego szpitala.

W trakcie prowadzonych działań ustalono, że osobowy Volkswagen jechał od strony Pomykowa, nagle z dużą prędkością zjechał z drogi i uderzył w płot. Gdyby auto uderzyło kawałek dalej, zdarzenie mogłoby zakończyć się tragicznie, gdyż był tam gruby, betonowy mur stanowiący ogrodzenie posesji.

Jak poinformowała nasz portal asp. szt. Monika Żymełka z KMP w Lesznie kierowca był pod wpływem alkoholu. Wynik wskazał prawie 2,5 promila.

Droga na wjedzie do Rydzyny od strony Ponieca, w trakcie prowadzonych działań była całkowicie zablokowana.

Więcej zdjęć na portalu Leszno112.info