Próbował potrącić policjanta! Był kompletnie pijany!

Ogromną lekkomyślnością wykazał się 28-letni mężczyzna, który w poniedziałkowy wieczór (26 kwietnia) zapisał się w kartach nowosolskiej policji. Badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile!

Na jeździe pod wpływem alkoholu nie zakończyło się niedozwolone zachowanie młodego mężczyzny. W miniony poniedziałek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli (woj. lubuskie) otrzymał zgłoszenie od mieszkańca jednej z miejscowości o tym, że ktoś wtargnął mu do domu. Na miejsce bardzo szybko dotarli mundurowi. Mężczyzna na widok stróżów prawa wybiegł z posesji i wsiadł do samochodu. Nie czekając ani chwili policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać uciekiniera.

Pojazd gwałtownie odjechał i zaczął uciekać w kierunku lasu. Policjanci prowadzili pościg za nim drogą szutrową, lecz ten pomimo sygnałów, nadal się nie zatrzymywał. W pewnym momencie funkcjonariusz ogniwa patrolowo – interwencyjnego wykorzystując sytuację, że nawierzchnia była nierówna z licznymi wybojami, wyskoczył z radiowozu, podbiegł do kierującego i w trakcie jazdy próbował otworzyć drzwi od jego pojazdu. Z uwagi na to, że były zamknięte policjant uderzał w szybę pałką służbową. Mężczyzna jednak nie reagował na wydane mu polecenia do zatrzymania się, przyspieszał i nadal uciekał, próbując przy tym potrącić policjanta. Policjant na szczęście spodziewał się takiego ruchu ze strony uciekiniera i odskoczył w bok. Pomimo uderzenia w bark, jakiego doznał, skutecznie wykorzystał tonfę i w efekcie szyba pękła. Funkcjonariusz otworzył drzwi od seata, w tym czasie drugi policjant również podbiegł do auta i obezwładnili mężczyznę. Wyczuli od niego silną woń alkoholu. W wyniku sprawdzenia funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna absolutnie nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż nie posiada on uprawnień do kierowania. Ponadto okazało się, że miał ponad dwa promile alkoholu w swoim organizmie – informuje Lubuska Policja na facebooku

Z miejsca zdarzenia samochód, którym kierował 28-letni mężczyzna, został odholowany na koszt właściciela. Sprawca całego zajścia usłyszał już zarzuty czynnej napaści na policjanta, kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Foto – Lubuska Policja