Tragiczny wypadek! Mężczyzna został wciągnięty przez świder! Zginął na miejscu!

Tragiczny wypadek wydarzył się w Bruśniku (woj. małopolskie). Pracownik nowosądeckiej firmy został wciągnięty przez świder. Obywatel Ukrainy mimo wysiłków ratowników medycznych poniósł śmierć na miejscu!

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 12 kwietnia. Firma wykonująca wymianę sieci i słupów energetycznych wysłała na miejsce zlecenia pracowników. Podczas przygotowywania otworów pod nowe podpory sieci trakcyjnej jeden z pracowników miał za zadanie oczyszczać świder gdy operator koparki go wyciąga. Po jednym z czyszczeń operator zorientował się, że osoba asystująca została wciągnięta przez urządzenie do wierconego otworu.

Poszkodowany został 39-letni mężczyzna, obywatel Ukrainy, który był zatrudniony w firmie. Na miejsce skierowano Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety pomimo wysiłku medyków, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Na miejsce wypadku skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą policji wraz z prokuratorem rejonowym z Tarnowa. Powiadomiona została również Państwowa Inspekcja Pracy. Ciało zostało zabezpieczone do badań, a maszyna budowlana poddana została szczegółowym oględzinom.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowie, która określi wszystkie okoliczności tej tragedii.

foto KMP w Tarnowie